„Mladý muž na záběrech z pohřbu Soni Illeové z března roku 2009 je důležitým svědkem v případu. Žádáme proto, aby se přihlásil na policii či aby se přihlásili lidé, kteří jej poznávají,“ konstatoval jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Zmínil, že kriminalisté na případu i po devíti letech stále pracují a zajímají je i prsteny, které chyběly na rukou po vraždě.

Soňa Illeová se nevrátila z firemního vánočního večírku, který se konal 19. prosince roku 2008. Po jedné hodině ráno vyrazila z prostor jindřichohradeckého klubu v samém centru města. Oblečená byla prý nalehko, i své osobní věci, kabelku, kabát a mobilní telefon, nechala v klubu.

Zůstaly jí jen náušnice 

Pátrání po ženě trvalo téměř čtvrt roku a skončilo prvního března 2009. „Tehdy bylo nalezeno tělo zavražděné u levého břehu řeky Nežárky, v místě zvaném Vodičkova tůň. Tělo bylo zcela nahé, beze stop jakéhokoliv zjevného násilí. Ruce měla zavražděná svázané za zády hnědou lepicí páskou o délce 10 metrů. Zavražděné pachatel ponechal pouze náušnice,“ konstatoval mluvčí Matzner.

Zpráva o vraždě se velmi rychle roznesla po celém jihu Čech a do práce se dali kriminalisté. Zprvu byl mezi podezřelými i její manžel, ale jeho podíl na činu se nikdy nepotvrdil.

Součástí vyšetřování byly i plošné odběry DNA, které však nevedly k žádným výsledkům. Kriminalisté tedy na případu stále pracují. Vyslechli stovky lidí a nepadlo žádné obvinění. Vrah Illeové je tak stále na svobodě.