Nehoda se stala okolo 14:15 v Ostravě-Porubě nedaleko tramvajové zastávky Vozovna. „Devatenáctiletý řidič na přechodu srazil ženu a dítě. Žena utrpěla zranění, kterým na místě podlehla,” uvedla mluvčí moravskoslezské policie Lenka Sikorová.

„Devětaosmdesátiletá žena byla po střetu s vozidlem v bezvědomí a nejevila žádné známky života. Přes veškerou snahu se nepodařilo obnovit srdeční činnost postižené, a ta na místě podlehla mnohočetným poraněním hlavy, hrudníku a dolních končetin,” popsal událost mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl s tím, že ženě začali ještě před příjezdem záchranářů poskytovat základní první pomoc svědci.

V bezvědomí podle něj byla krátce i dívka, později už se zdravotníky komunikovala. „Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byla s vícečetnými poraněními transportována na oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice Ostrava,” doplnil Humpl.

Sikorová dodala, že dechová zkouška vyloučila, že by řidič byl pod vlivem alkoholu. Test na drogy pak vyloučil jízdu pod vlivem narkotik. Příčinu nehody policisté ještě neoznámili, mladíka dosud neobvinili.