Muzikářová zmizela beze stopy 11. ledna zřejmě cestou do školy. Okamžitě se rozjela rozsáhlá pátrací akce v širokém okolí dívčina bydliště. Školačku policie ani po více než půl roce nenašla. Zvrat nepřinesla ani sebevražda hlavního podezřelého. Bývalý přítel matky Otakar S. se začátkem února oběsil v pronajatém bytě v Čeminech na Plzeňsku.

Server iRozhlas.cz v srpnu citoval z interního policejního dokumentu, podle kterého zůstala v případu jediná vyšetřovací verze. Ta, že právě on stojí za dívčiným zmizením.

Odešla dobrovolně

„Nejpravděpodobnější verzí se jeví ta, že pachatelem únosu je Otakar S. Pohřešovaná s ním odešla dobrovolně, buď pod nějakou legendou, nebo protože spolu byli domluvení, a během únosu došlo k nešťastné události, která vedla k její smrti (například hádka, předávkování léky),“ cituje server z dokumentu.

Poukazuje také na to, že v jeho voze kriminalisté našli kružítko a nůžky patřící dívce. Muž také čelil obžalobě za pohlavní zneužití, k soudu se ale případ už nedostal. Policie informace dosud nekomentovala.