„Při vstupu do věznice jsem byl podroben prohlídce. Měl jsem s sebou jen policejní spis, propisku a trestní zákoník,“ prohlásil 35letý právník, který kvůli zdravotním problémům loni ukončil advokátní praxi. Sám přiznal, že v minulosti užíval marihuanu a pervitin.

Podle něho byl Juraj K. velmi problémový klient. „Byl jsem mu jako advokát přidělen soudem poté, co byl obviněn z drogového deliktu. V průběhu trestního řízení jsem za ním musel chodit po každém výslechu svědka, nosit mu kopie protokolů. Byly to desítky návštěv, a to i v noci, “ prohlásil Turba.

Celé to na něj prý působilo tak, že chce obviněný věc schválně protahovat v naději, že ještě před soudem bude propuštěn z vazby. „Měl jsem z toho dojem, že se chce pak na svobodě někam schovat,“ dodal obžalovaný.

Vězeň nic neřekl

Dozorce z borské věznice Václav Fremr u soudu potvrdil, že tablety u obviněného našel při tělesné prohlídce předtím, než ho po setkání s advokátem odvedl zpátky na celu. „Měl je v igelitovém sáčku schovaném ve slipech na místě přirození,“ upřesnil.

Samotný vězeň jako svědek odmítl k případu cokoliv říci. „Svojí výpovědí bych si mohl přivodit trestní stíhání,“ zdůvodnil své mlčení.

Jednání bude pokračovat výslechy dalších svědků.