Policisté z Hodonína vyjeli ve čtvrtek k oznámenému pádu chlapce z vrcholku obloukové konstrukce do kolejiště. „Na místě se již nacházela osádka zdravotnické služby a ošetřovala popáleného mladistvého chlapce. Policisté zjistili, že mladík měl vylézt se svými kamarády na obloukovou železnou konstrukci mostu,” popsal v pátek zásah policie na krajském webu mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník.

Mladík podle policistů přešel na prostřední část mostní konstrukce, kde se přiblížil k železniční troleji a byl zasažen elektrickým proudem. „Z mostní konstrukce z výšky přibližně šesti metrů následně spadl do kolejiště,“ doplnil mluvčí.

Záchranáři k chlapci, který utrpěl popáleniny a další zranění pádem, přivolali vrtulník.

Druhý případ

Případ, který policisté dále prověřují, se podobá události z 12. dubna minulého roku. I tehdy pro změnu osmnáctiletý mladík vylezl na obloukovou železnou konstrukci mostu a při chůzi po konstrukci byl zasažen výbojem elektrického proudu. I on utrpěl vážná poranění, zůstal však ležet na mostní konstrukci. [celá zpráva]

Podobná událost, jako ve čtvrtek, se na mostě stala již vloni.

Podobná událost jako ve čtvrtek se na mostě stala již loni.

FOTO: HZS Jihomoravského kraje

„Policisté apelují na mladé lidi, aby zbytečně nehazardovali se svým zdravím a se svými životy. Jedno hloupé rozhodnutí může tragicky změnit váš život. Obracíme se i na rodiče, aby závažnost takových situací svým dětem vysvětlili a poučili je o možných následcích,“ volá po zdravém rozumu a pudu sebezáchovy policejní mluvčí.