Ke krádeži vozu značky Alfa Romeo Giulietta 940 z autobazaru v Praze 9 došlo v červnu. Zloděj po zkušební jízdě oklamal prodejce a vrátil mu jiné klíče. Po několika minutách se do autobazaru vrátil zpět a auto ukradl. [celá zpráva]

Poté, co policie v sobotu případ zveřejnila, se podařilo díky medializaci případu zloděje dopadnout. Policie ho zadržela v pondělí večer ve Středočeském kraji.

„Zadržený pak putoval na služebnu kriminalistů a ke krádeži výše zmiňovaného vozidla se přiznal. Mimo jiné uvedl, že vlastní stejný vůz, se kterým ale havaroval, proto se rozhodl ukrást tentýž z bazaru. Na ten pak přendal původní registrační značky z nabouraného auta a jezdil s ním,“ uvedl mluvčí.

Evropský zatykač a falešný titul

Kriminalisté navíc zjistili, že je na šestačtyřicetiletého muže vydán evropský zatykač za krádež, podle kterého měl být pachatelem krádeže několika kusů luxusních hodinek za 95 tisíc eur (asi 2,5 miliónu Kč).

„Při vyšetřování případu kriminalisté také zjistili, že se muž prokazuje padělaným vysokoškolským diplomem s titulem inženýr. Ten údajně koupil za několik tisíc korun na internetu a následně ho předložil svému zaměstnavateli při nástupu do práce. Všemi těmto okolnostmi se budou kriminalisté také zabývat a věc prošetřovat,“ dodal mluvčí.

Policie zahájila trestní stíhání pro krádež a navrhla vzetí muže do vazby, o čemž bude rozhodovat soud. Zároveň bude probíhat komunikace s maďarskou stranou ohledně vydaného zatýkacího rozkazu.