„7. července bylo policejním orgánem vydáno usnesení, kterým bylo zahájeno trestní stíhání konkrétní osoby jako obviněného ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti,“ uvedl Chvojka. Za uvedený trestný čin hrozí až tři roky ve vězení.

Podle něj probíhá další vyšetřování a mimo jiné jsou vypracovávány znalecké posudky, které mají objasnit bližší okolnosti úmrtí a popsat stav sauny. Státní zástupce odmítl sdělit, kdo je obviněnou osobou, a další informace. „Do skončení vyšetřování ve věci nebudou poskytovány žádné další bližší informace,“ dodal Chvojka. Kriminalisté budou na případu pracovat ještě několik měsíců.

Detail ulomené kliky ve dveřích sauny.

Detail ulomené kliky ve dveřích sauny.

FOTO: Policie ČR – KŘP Královéhradeckého kraje

Tragédie se odehrála 15. dubna v obci Robousy na Jičínsku. Matka s dcerou ve věku 65 a 45 let se saunovaly u svých známých v zahrádkářské kolonii. Majitelce sauny se zdálo, že ženy dlouho nevycházejí, šla je zkontrolovat a našla je ležící na zemi. Záchranáři už jim nemohli pomoci. [celá zpráva]

Ženy se zjevně snažily dostat ze sauny ven, bohužel bezúspěšně. Klika u dveří se zlomila. A také pokus o rozbití okénka ve dveřích nevyšel.