Michaela Patricie Muzikářová 11. ledna nepřišla do školy. Její matka nahlásila pohřešování tentýž den v podvečer. Žena ten den odešla ráno kolem 5. hodiny do práce, dívku ale nekontrolovala. Dívčin telefon byl naposledy aktivní 10. ledna večer.

Den po zmizení dívky začal na případu pracovat speciální, více než dvacetičlenný tým policistů. Kriminalisté vyslechli desítky lidí, prohlédli stovky hodin kamerových záznamů, prověřili desítky tipů od veřejnosti. Nic z toho k nalezení školačky nevedlo. Nepomohli ani speciálně vycvičení psi.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Pátrání po ztracené školačce z Ústí na Plzeňsku

Od počátku policie pracovala se dvěma verzemi. Buď že dívka odešla z domova sama, nebo se stala obětí závažného trestného činu.

„V tuto chvíli nemáme žádné nové informace, které bychom mohli veřejnosti sdělit. Na případu pohřešované Michaely Muzikářové pracuje zúžený speciální tým,” uvedla Hyšplerová.

Sebevražda partnera matky

Zlomem v případu byla sebevražda partnera dívčiny matky. Právě tohoto muže považovali kriminalisté za hlavního podezřelého. Oběsil se v pronajatém bytě v obci Čeminy na Plzeňsku. Muž čelil obžalobě za pohlavní zneužívání, případ ale ústecký soud projednat nestihl.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Pohřešovaná dívka. Zdroj: Policie ČR

Policie se pak několikrát vydala do okolí Kralovic na severu Plzeňského kraje. V tamních lesích pátrala nejprve pořádková jednotka, později se na místo opakovaně vrátili kriminalisté se psy. Policie prohledala rovněž ústeckou skládku. Dívku ani její tělo neobjevila.

Odsouzena za nacismus

Jak vypadá pátrání po šesti měsících, není možné z oficiálních zdrojů zjistit. Policie se omezuje na stručná vyjádření o několika větách. Naznačuje ale to, že případ by mohl být odložen.

„V případě, že bude případ odložen s tím, že již ve vyšetřování nedojde k žádnému posunu, i přesto tuto věc bude mít někdo stále na starost a kdykoliv může dojít k jeho otevření,” dodala Hyšplerová.

Zmizelá dívka na fotografiích, které má policie k dispozici

Zmizelá dívka na fotografiích, které má policie k dispozici

FOTO: Aleš Pelikán, Právo

Rodina dívky s médii nekomunikuje. Jediný rozhovor poskytla její babička pár dnů poté, co školačka zmizela.

Matku ústecký okresní soud potrestal na konci května podmínkou za propagaci nacismu. Na sociální síti Facebook, kde měla profil se jménem milenky Adolfa Hitlera Evy Braunové, opakovaně sdílela texty a fotografie s nacistickou tematikou. V roce 2010 kandidovala jako nezávislá za DSSS do Poslanecké sněmovny.