Nehoda se podle mluvčího hasičů Ladislava Holomčíka stala po osmé hodině v těžko přístupném terénu, hasiči se k místu museli dostat pěšky. „Událost jsme již předali drážním hasičům,” řekl Holomčík.

Mluvčí policie Lucie Nováková uvedla, že ve vlaku jelo 20 lidí, kterým se nic nestalo.

„Vlak najel na pevnou překážku, kterou byl kus zřejmě naříznutého kmene. Probíhá šetření celé nehody a prověřujeme také všechny skutečnosti k případu, které by ho pomohly objasnit. Stále není jasné, zda jde o běžnou nehodu, záměrnou provokaci anebo jiný úmysl či teroristický čin,“ řekla Novinkám Nováková.

Policisté u trati v Debři

Policisté u trati u Debře

FOTO: Pavel Jaňurek, Novinky

„V tuto chvíli můžeme vyloučit, že by hrozilo nějaké nebezpečí, a dále žádáme všechny svědky, kteří cestovali v daném vlaku, aby se přihlásili policistům na lince 158,“ uvedla mluvčí Nováková.

Islámský vzkaz policie nepotvrdila

Server Aktuálně.cz informuje, že se na místě našel vzkaz, na němž bylo česky a latinkou uvedeno "Alláh je velký". Policie to však nepotvrdila. „Nemůžu potvrdit, že byly nalezeny jakékoliv vzkazy. Jsou tady podezřelé okolnosti, které policisté prověřují,” konstatovala Nováková.

Policisté u trati v Debři

Mostek nad tratí u Debře

FOTO: Pavel Jaňurek, Novinky

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal doplnil, že vlak mířil Turnova do Mladé Boleslavi. „Naši vyšetřovatelé na místo nejeli, věc si převzala k vyšetřování policie,“ konstatoval.

Mezi stanicemi Bakov nad Jizerou a Mladá Boleslav hlavní nádraží je místo vlaků zavedena náhradní autobusová doprava. Omezení se dotkne jak regionální, tak i dálkové dopravy.