„Muž nerespektoval dopravní značení, kterým je označena uzávěra jižní části sedla, a přijel až do míst, kde probíhala pokládka nového povrchu vozovky. Zde se začal otáčet. Při tom narazil do svodidel a pracovního stroje - válce, kterému poškodil dveře a rám,“ řekla Právu ve čtvrtek policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Na nákladním vozidle došlo podle ní při střetu k poškození kabiny, návěsu a palivové nádrže, ze které začala na nový asfalt vytékat nafta.

Šofér ujížděl s dírou v palivové nádrži.

Šofér ujížděl s dírou v palivové nádrži.

FOTO: Policie ČR

„Řidič však na poškození nádrže nedbal a odjel směrem na Jeseník. Policistům se ho podařilo zastavit až v Bělé pod Pradědem - Domašově. Protože při úniku nafty došlo ke znehodnocení čerstvě položeného asfaltového povrchu, je způsobená škoda předběžně vyčíslena na zhruba šest miliónů korun,“ poznamenala policejní mluvčí.

Na místě zasahovali i profesionální hasiči z Jeseníku. „Jen díky včasnému zásahu a přijatým opatřením se nafta nedostala do řeky Bělé,“ sdělila Právu mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Nafta se rozlila na čerstvě položený asfaltový koberec

Nafta se rozlila na čerstvě položený asfaltový koberec

FOTO: Policie ČR

Policie se případem dále zabývá. Nerespektování dopravního značení vyřešili policisté s řidičem na místě v blokovém řízení. „Další jeho jednání šetří jako škodní událost,“ dodala Neubauerová.