„Nájemnici z obytného domu oslovili muži s tím, že dochází ke změně názvu současného dodavatele služeb, a vyžádali si po ní vyúčtování za předchozí období. Toto žena učinila, muži si vyúčtování vzali a sdělili, že se vrátí za deset minut s tím, že v domě řeší ještě jednoho zákazníka. Mezi tím však na místo žena přivolala telefonicky jinou ženu, která pracuje u Městské policie Ostrava,“ vylíčil událost mluvčí policie Richard Palát.

Dodal, že když přivolaná žena dorazila na místo, tak už oba muži stáli před domem. Řekla jim, že pracuje u městské policie, že je zde podomní prodej zakázán, a že přivolává na místo policejní hlídku.

Muži nelenili, nasedli do svého auta a snažili se ujet. Jenže v tom jim chtěly obě ženy zabránit. „Obviněný řidič do nich dvakrát menší rychlostí vozem nacouval. Při druhém couvání došlo k poranění seniorky, které si vyžádá lékařské ošetření,“ upřesnil Palát.

Kriminalista 23letého muže obvinil ze zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu pokusu o ublížení na zdraví. V případě, že bude obviněný uznán vinným, hrozí mu trest odnětí svobody až na šest let. Přísnější sazba trestu vychází z toho, že k činu použil auto, které je chápáno jako zbraň.