„Srazila mě zezadu, nejdřív mě praštila dřevěným prkýnkem, až se rozlomilo. To mě srazilo k zemi a ona pokračovala v útoku paličkou na maso. Chtěl jsem zavolat policii. Ale protože už byla v podmínce, tak dostala strach a útok se ještě stupňoval. Tloukla mě i do kolen, abych nemohl vstát,“ popsal u soudu Rudolf Schubert.

Jeho partnerka Dagmar Coufalová byla už v roce 2011 odsouzena. Podmíněný trest dostala za to, že při rodinné hádce doma bodla svého syna loveckým nožem zezadu do zad. „Nechtěně upadl na nůž, který jsem držela,“ popsala Coufalová u soudu neštěstí, které její syn jen díky vysoce specializované lékařské péči přežil.

Třikrát změnila obhajobu

U soudu žena popřela i útoky na partnera Schuberta. Tvrdila, že u nich vůbec nebyla. „Zvolila absurdní obhajobu, svoje výpovědi postupně třikrát měnila. Předchozí trest byl dobrodiním, s podmínkou měla žít řádným životem, ale k tomu nedošlo. Nedoznala se, neprojevila žádnou lítost a agresivně vystupovala i během soudního jednání,“ shrnul liberecký státní zástupce Radim Kadlček.

Coufalové navrhoval šest let do věznice s ostrahou, soud jí nakonec vyměřil ještě o rok více. Posuzoval celkem tři její útoky proti partnerovi a vyhodnotil je jako ublížení na zdraví, těžké ublížení na zdraví i jako vydírání.

Při všech útocích byla Coufalová pod vlivem alkoholu, s jehož požíváním má problémy a který urychloval její agresivitu. Kvůli alkoholu byla také propuštěna ze zaměstnání.

„Když se napila, byla opakovaně jako neřízená střela,“ konstatovala soudkyně Eva Drahotová. „Její vina byla jednoznačně prokázána, a to nejen výpovědí poškozeného, ale také lékařskými zprávami i výpovědí znalce,“ dodala soudkyně.

Coufalová se na místě prostřednictvím svého obhájce odvolala. „Trestné činy, ze kterých je obžalována, nebyly nezvratně prokázány,“ vysvětlil postoj obhajoby advokát Otto Schöber.