„Ztotožnili jsme se se závěry krajského soudu jak v otázce viny, tak trestu. Ten není v sazbě 12 až 20 let nepřiměřený — vzhledem k okolnostem případu a postoji obžalovaného. Pokusu vraždy se navíc dopustil na dvou osobách a po předchozím uvážení. Neměli jsme proto důvod na původním verdiktu cokoliv měnit,“ vysvětlil Právu mluvčí vrchního soudu Vladimír Lichnovský.

Prý se lekl vetřelce

Langer se nikdy nepřiznal. U vrchního stejně jako krajského soudu trval na tom, že je nevinný. Tvrdil, že osudného dne v noci kolem jeho domu někdo procházel a tak vypustil psa, aby případného vetřelce zahnal na útěk.

Všiml si stínu, který ho vyděsil. Vydal se za ním a dostal se až do ložnice, kde na posteli ležely družka a teta. Vzal jateční pistoli a v nastalém zmatku vystřelil. Pak ho podle něj někdo napadl. Později, jak vypověděl u soudu, zjistil, že na něj skočila teta a poté i družka. Myslel, že s tím mají něco společného.

Obě ženy se pokusily o obranu. Při potyčce Langer nejprve střelou zasáhl tetu, pak zranil i družku. Utrpěly různě závažná fyzická poranění, ale přežily.

Do objektu nakonec obžalovaný přinesl kanystr s ředidlem. Požár však nezaložil a ujel.

Ženy mají psychické problémy

Ženy po hrůzném útoku stále mají velké psychické problémy. Utrpěly těžkou posttraumatickou stresovou poruchu.

Družce obžalovaného byla dokonce kvůli špatnému psychickému stavu přiznána invalidita třetího stupně.