Oznámení dostala policie před půl jedenáctou dopoledne. Na kamerovém záznamu, který policie zveřejnila, je vidět tmavý volkswagen na travnaté ploše, v němž sedí řidič a v ruce drží telefon.

K vozu přichází nejprve jeden a pak druhý policista. Na řidiče mluví, pak otevřou dveře, muž však stále sedí uvnitř. „S policisty od počátku nespolupracoval a na opakované výzvy odmítal vystoupit z vozidla,“ popsala policejní mluvčí Iveta Martínková.

V plynové pistoli nebyly náboje 

Policisté si také všimli, že na sedadle spolujezdce leží zbraň. Tu jeden z nich během rozhovoru s řidičem sebral. Policie k tomu poznamenala, že zbraň byla plynová pistole bez nábojů.

Když muž nereaguje na výzvy, jeden z policistů ho násilím vytáhne z auta, pak na něj i s kolegou kleknou a nasadí mu pouta.

„Devětadvacetiletý muž na místě odmítl test na drogy a později se podrobil alespoň zkoušce na alkohol, která byla negativní. Z řidičova chování však policisté pojali podezření, že je zřejmě pod vlivem nějaké omamné nebo psychotropní látky, a proto ho převezli na lékařské vyšetření, kde se podrobil odběru krve,“ popsala Martínková.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Na kruhovém objezdu v Dejvicích vjel řidič na trávník

Policisté pak muže převezli na policejní služebnu, kde mu zadrželi řidičský průkaz.

„Muž je podezřelý z řízení pod vlivem návykové látky, ovšem pro další vývoj budou důležité až výsledky krve. Muž je navíc podezřelý i z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby a policisty bude zajímat i to, zda na travnatém kruhovém objezdu nevznikla škoda. Odstavené vozidlo bylo za asistence městské policie z kruhového objezdu odtaženo,“ dodala mluvčí.