Na cestu se Minařík vydal ve středu v poledne z Prahy, cílem byla slovenská Ilava. V sobotu okolo 11:45 však došlo k nehodě. „David byl zrovna na cestě z Letovic do Kladrub, když ho srazilo auto, které předjíždělo traktor,” uvedl pro Novinky.cz Fotograf bez talentu.

„Auto narazilo do jeho ruky a berlí. Řidič nezastavil, v tuto chvíli však není jasné, zda si nehody vůbec všimnul,“ konstatoval umělec s tím, že muž zavolal na pomoc právě jeho: „Sténal, nemohl chodit a brečel. Tak jsme jej neprodleně odvezli do nemocnice v Boskovicích.“

Zároveň vyloučil, že by muž během pochodu podcenil svou bezpečnost. „Šel po levé straně vozovky a měl na sobě reflexní prvky. Policie potvrdila, že se nedopustil žádné chyby,“ konstatoval organizátor akce.

Jednonohý David Minařík vyšel ve středu na 350kilometrový pochod FORREST FOX 2016, aby vybral peníze na léčbu onkologicky nemocné holčičky.

Jednonohý David Minařík vyšel ve středu na 350kilometrový pochod FORREST FOX 2016, aby vybral peníze na léčbu onkologicky nemocné holčičky.

FOTO: Stáňa Seďová, Právo

Skončil v nemocnici

Minařík je nyní v péči lékařů. „Má ránu na hlavě, nechali si ho na pozorování. Je na kapačce,“ uvedl na dotaz Novinek Fotograf bez talentu.

V tuto chvíli tak není jasné, kdy a zda vůbec bude moci pokračovat v pochodu dál. Podle umělce je to však spíše otázkou času: „David chce pokračovat za každou cenu.“

Za záchranu očí malé holčičky

Do Ilavy měl Minařík dojít podle dřívějších plánů příští týden v pondělí. Na dobročinném pochodu vybíral od lidí do zapečetěného baťůžku peníze, které skončí v rukou Nadačního fondu Šance onkoláčkům. Odtud poputují rodičům nemocné Nikolky – dvouleté holčičky, které lékaři našli nádory v obou očích.

Doposud se prý na cestě podařily bývalému bezdomovci, který má už nyní zaměstnání i domov, vybrat zhruba tři tisíce korun. Další peníze pak lidé posílají na podporu malé Nikolky na transparentní účet 2900857033/2010 (FIO banka). Pokud lidé chtějí přispět, je nutné do zprávy pro příjemce připsat heslo DAVID.