Tragický den začal již kolem čtvrté hodiny ranní na Šumpersku, kde bouralo auto s nákladním vozem. Řidič přejel do protisměru a srazil se s náklaďákem.

O dvě hodiny později vyjeli policisté na Kladensko k nehodě dvou aut. Opel vjel do protisměru, kde se střetl se škodovkou. Zemřel 27letý šofér opelu, dvě ženy ve škodě byly těžce zraněny. [celá zpráva]

Na Rokycansku zemřel motorkář

Na Rokycansku zemřel motorkář.

FOTO: HZS Plzeňského kraje

Odpoledne se tragická statistika dále zvyšovala. Na Rokycansku nedal řidič auta pravděpodobně přednost motorkáři, se kterým se srazil. Motorkář utrpěl při nehodě smrtelná zranění, kterým na místě podlehl. Jeho dvaačtyřicetiletá spolujezdkyně byla se zraněním letecky transportována do nemocnice.

Umírali i chodci

K nejzávažnější nehodě vyjeli policisté kolem 17. hodiny. Řidič a spolujezdec zemřeli u obce Košice na Kutnohorsku poté, co jejich auto narazilo do stromu. Vyprostit je museli hasiči.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Na Plzeňsku se v pondělí střet autobus s autem, tři lidé se zranili. Zdroj: Právo

U Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku se odpoledne srazila dvě auta. Při nehodě zemřela žena, další dvě byly těžce zraněny.

Na silnicích ale umírali také chodci. Ve Vysokém Mýtě zemřela cyklistka po střetu s autem, v Hradci Králové pak muže přebíhal výpadovku a smetlo ho auto. [celá zpráva]

Ve Vysokém Mýtě zemřela cyklistka

Ve Vysokém Mýtě zemřela cyklistka.

FOTO: HZS Pardubického kraje

Zatím nejvíce lidí zahynulo letos při nehodách v červenci, a to 61. Naopak v únoru bylo 31 obětí, letos dosud nejméně. Policisté také zaznamenali 73 dnů bez jediné smrtelné nehody.