Dvojice cizinců ve věku 28 a 35 let si vybrala jako svůj rajón stanici metra Nádraží Veleslavín, kde se pohybuje velké množství turistů, a dali se do „práce“. Policie jim napočítala celkem šest krádeží. Oběti si vybírali na eskalátorech nebo při nastupování do metra a zajímaly je především peněženky.

„Peněženky, ze kterých si vzali všechny peníze, ještě poškozeným vraceli. Hodili ji na zem za okradeného a upozornili ho, že mu právě vypadla,“ popsal mluvčí policie Jan Daněk s tím, že dva poškození krádeže nenahlásili. Škoda byla vyčíslena na 37 tisíc korun.

Kromě zmíněné dvojice však detektivové dopadli dalších sedm pachatelů, kteří se také zaměřovali na turisty. V jednom z případů, které zachytila kamera, je zloděj tak drzý, že muže okrade ve výtahu plném lidí.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Chmaták kradl ve výtahu plném lidí. Zdroj: Policie ČR

„Všech devět kapsářů si vyslechlo podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za což jim v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Všechny případy jsou zpracovávány ve zkráceném přípravném řízení,“ konstatoval Daněk.

Upozornil také na opakující se krádeže. „Pachatelé si vyhlédnou vhodnou oběť, která má batoh na zádech nebo kabelku na rameni a odcizí mu z nich peněženku. Většinou se tak děje při nastupování do tramvaje, metra nebo na eskalátorech, kde pachatelé vytvoří umělou tlačenici,“ shrnul mluvčí policie.

Pražská policie už na jaře rozjela kampaň upozorňující na krádeže, ke kterým vyrobila vtipné letáky. [celá zpráva]

Plakáty preventivní kampaně

Plakáty preventivní kampaně

FOTO: Policie ČR