„Oznámení o muži na střeše skladu Národního divadla jsme přijali už v 8.17. Před policisty vylezl na věžičku, ze které odmítal slézt. Na místo proto přijeli také vyjednavači,“ řekla Novinkám mluvčí policie Iveta Martínková.

Během večera se stále snažili muži domluvit, aby slezl, ale o to odmítal. V noci ho zásahová jednotka zpacifikovala taserem.

"Pětadvacetiletý muž byl následně předán do péče záchranářům, kteří ho transportovali do nemocničního zařízení," sdělila v noci na místě Martínková. Proč muž na cimbuří vylezl, stále není jasné.

Budova ve Viničné ulici v Praze 2 s věží a cimbuřím slouží jako sklad dekorací, nábytku a kostýmů divadla.

Záchranáři jsou na místě již několik hodin

Záchranáři jsou na místě již několik hodin.

FOTO: Pavel Jaňurek, Novinky

Během odpoledne policie nezasáhla. „Dotyčný tam má dostatek jídla a pití. Policisté ho zatím nebudou násilím sundávat, protože by to mohlo být riziko jak pro něj, tak pro okolí,“ řekla odpoledne mluvčí policie.

Záchranáři jsou na místě již několik hodin

Policie proti muži zatím zasahovat nebude.

FOTO: Pavel Jaňurek, Novinky

Podle ní si na muže stěžovali kolemjdoucí, na které měl předtím do ulice Viničná házet cihly. Muž je pravděpodobně cizinec, s policisty mluvil anglicky a rusky.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Muž na věži v centru Prahy. Zdroj: Novinky.cz

„Areál uzavřela policie, která s neznámým již několik hodin vyjednává. Předběžné škody na majetku jsou odhadovány na 100 000 korun,” informoval odpoledne ČTK mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk.