Za vše můžou drogy. To se dalo vyčíst už jen z prvních slov, která muž u soudu pronesl. „Lituji dne, kdy jsem to zkusil. Všem lidem, kteří drogu nevyzkoušeli, závidím,“ začal muž svou výpověď.

V minulosti se podle svých slov dostal dvakrát do psychiatrické léčebny, a to kvůli drogám. U soudu také řekl, že u něj lékaři diagnostikovali schizofrenii. Předepsali mu léky, které ale později vysadil, protože si myslel, že je už zdravý.

Série přepadení osamocených starších lidí se dopustil již dvakrát soudně trestaný muž v létě minulého roku. Několikrát loupil v Ostravě, dvakrát před supermarketem v Hlučíně a jednou si svou oběť vyhlédl dokonce na hřbitově v Ludgeřovicích.

Ženám zlomil kosti

Osmasedmdesátiletou ženu tam povalil na zem a mezi hroby se s ní přetahoval o kabelku, kterou se mu podařilo nakonec ukořistit. Žena utrpěla rozsáhlé podlitiny a zhmožděniny a několik dní strávila v nemocnici.

Dalším dvěma seniorkám, které přepadl v Ostravě, dokonce způsobil zlomeniny. I proto se případem zabývá nikoliv okresní, ale krajský soud. Muži tak hrozí za čtyři loupeže a tři krádeže až dvanáct let vězení.

Hlavní líčení bude pokračovat až do čtvrtka, zatím není jasné, kdy bude vyhlášen rozsudek.