„Odvolání jsme zamítli jako nedůvodné. Překvalifikace na těžké ublížení na zdraví s následkem smrti nepřicházela v úvahu. S tak mimořádně zdařilým a objektivně posouzeným rozsudkem, jak ho prezentoval krajský soud, se setkáváme málokdy. Trest, který je v první čtvrtině zákonné sazby, ta činí 10 až 18 roků, je zákonný a přiměřený,“ řekl Právu mluvčí olomouckého VS Vladimír Lichnovský.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Vše se událo v jednom z třebíčských barů. Teplý, který si říkal El Marón a rád nosil nůž, se kterým se oháněl i na pódiu, se tam ve dvě ráno dostal do konfliktu s jiným hostem baru, kterého bodl nožem do zad. Napadený zemřel na následky zranění v nemocnici. Teplý byl zadržen na místě činu. Ještě hodinu po incidentu měl 2,8 promile alkoholu v krvi a o tom, co udělal, prý vlastně ani nevěděl.

Marek Teplý u olomouckého vrchního soudu.

Marek Teplý u olomouckého vrchního soudu.

FOTO: Petr Marek, Právo

Na veřejnosti se Teplý prezentoval jako drsný rapper, jehož texty jsou plné násilí a vraždění. „Šokujícími texty, často i s nechutnými podrobnostmi o zabíjení, chtěl zaujmout, převádět se, ale sám uváděl, že si už ve svém věku a poté, co žije rodinným životem s manželkou a dítětem a splácí hypotéku na byt, připadal v této póze jako šašek. Údajně s tím chtěl skončit,“ uvedla mimo jiné u KS soudní znalkyně z oboru psychologie Marta Skulová.

Podle ní na sebe obžalovaný velmi rád strhával pozornost za každou cenu a byl si toho vědom stejně, jako si byl vědom toho, že po požití alkoholu bývá agresivní. „Je to však osobnost intelektuálně začleněná bez větších problémů,“ dodala tehdy psycholožka k obžalovanému s tím, že schopnost nápravy závisí na schopnosti skoncovat s alkoholem, případně i drogami.