Záchranáři po nehodě, při které autobus dostal smyk a vyjel ze silnice, uvedli, že celkem bylo zraněno 14 lidí, převážně dětí. „Náhradní autobus s celkem 38 turisty z havarovaného autobusu je již v Polsku, v České republice kromě šesti zraněných v nemocnicích zůstávají také tři dospělí,” řekl pracovník velvyslanectví.

KOMENTÁŘE DNE:

Rozvrácená společnost? - Nad důsledky migrační krize se zamýšlí Thomas Kulidakis - Čtěte zde >>

V hradecké nemocnici je kromě chlapce také žena se zlomeninou. Lékařský náměstek nemocnice Zdeněk Tušl řekl, že zřejmě bude brzy propuštěna.

V náchodské nemocnici, která ve středu ošetřila v souvislosti s nehodou celkem devět lidí, zůstávají čtyři zranění. „Většinou se jedná o lehčí poranění,” řekla mluvčí náchodské nemocnice Hana Voborníková.

Nehoda autobusu na Náchodsku

Nehoda autobusu na Náchodsku

FOTO: Policie ČR

Nehoda se stala ve středu po 11.00 na silnici k Hořičkám, zájezdový autobus s 47 pasažéry sjel z hlavní silnice, kterou v tu chvíli blokovala nehoda, a vydal se po vedlejších cestách. Na vrstvě rozbředlého sněhu pak dostal smyk a převrátil se na pravý bok do pole mimo silnici.

Policie pokračuje ve vyšetřování dopravní nehody, ani u jednoho z řidičů nebylo prokázáno požití alkoholu před jízdou, na autobusu nebyla zjištěna technická závada.