Nehoda se stala na účelové komunikaci pod kopcem v obci Dětřichov na Frýdlantsku. „Na louce jel po panelové cestě na malé dětské čtyřkolce 12letý chlapec, který se ze zatím z nezjištěných příčin střetl na rovném úseku s velkou protijedoucí čtyřkolkou značky MXU 500. Čtyřkolky o sebe zavadily levými předními koly, což způsobilo, že se následně velká čtyřkolka přetočila,“ uvedla policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Při srážce dvou čtyřkolek se zranily dvě děti

Při srážce dvou čtyřkolek se zranily dvě děti

FOTO: Hasiči Frýdlant

Na velké čtyřkolce byl dospělý a dvě nezletilé děti. Obě děti utrpěly vážná zranění, se kterými je transportoval do jedné z pražských nemocnic vrtulník. „Děti byly převezeny na specializované pracoviště kvůli podezření na poranění hlavy, dospělá osoba měla lehká zranění,“ dodala mluvčí liberecké záchranky Lenka Moravcová.

Řidič malé dětské čtyřkolky - 12letý chlapec vyvázl z nehody bez vážnějších zranění a byl rovněž zdravotnickou záchrannou službou převezen do Krajské nemocnice Liberec na ošetření.

„Policisté na místě zajistili obě čtyřkolky k dalšímu zkoumání. Okolnostmi a příčinou dopravní nehody se nyní bude dále zabývat Služba kriminální policie a vyšetřování Liberec,“ dodala Šrýtrová.