Sedmaosmdesátiletý senior se na cestu ze Lhoty u Dolních Břežan do Prahy-Zbraslavi vydal v sobotu odpoledne. Podle jeho slov mu někdo poradil právě pěšinu v lese ve svahu.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Policie dostala informaci o nehodě od cyklisty, který tam projížděl. Řidič ujel asi dva kilometry a pak nezvládl řízení a narazil do stromu. Na místo přijeli jak policisté, tak hasiči, kteří auto vyprošťovali asi tři hodiny,“ řekla Novinkám mluvčí policie Monika Schindlová.

Řidič po lesní cestě daleko nedojel

Hasičům připravil senior těžké chvilky.

FOTO: SDH Lhota - Dolní Břežany

„Vozidlo sjelo ze stráně a nabouralo do stromu. Bylo vyproštěno za pomoci ručního navijáku a odtaženo zpět na komunikaci pomocí čtyřkolky,“ uvedli dobrovolní hasiči z Dolních Břežan.

Řidič po lesní cestě daleko nedojel

K vyproštění použili také čtyřkolku.

FOTO: SDH Lhota - Dolní Břežany

Senior se nezranil. Policie vyčíslila škodu na autě na 90 tisíc korun. „Případ není řešen jako dopravní nehoda, protože k němu nedošlo na pozemní komunikaci, ale jako škodní událost,“ uzavřela Schindlová.

Řidič po lesní cestě daleko nedojel

Škoda na autě je 90 tisíc korun.

FOTO: SDH Lhota - Dolní Břežany