„Na videu je vidět, jak na železniční přejezd vjedou před kamiónem na červenou ještě dvě auta, která ovšem stihnou ujet. Řidič ovšem zůstane na kolejích zaklíněný,“ řekl Novinkám zdroj blízký vyšetřování, který záznam viděl.

Čtěte také
U Studénky se srazilo pendolino s kamiónem, dva mrtví a desítky zraněných
Ohnivé inferno ve Studénce. Nádražím proletěla hořící koule z trosek kamiónu
Železničáři skákali šipku do příkopu, popisuje cestující jízdu hrůzy
Lidská hloupost nezná mezí, řekl Chovanec na adresu řidiče kamiónu
Havárie ve Studénce zkomplikovala cestu vládě, musela z vlaku přesedat

Řidič se po zaklínění rozhodl nejhůř, jak mohl. Zůstal totiž stát nečinně na kolejích. Podle informací Novinek akorát na poslední chvíli popojel o několik metrů, čímž si pravděpodobně zachránil život.

Následky srážky pendolina s kamiónem u Studénky

Následky srážky pendolina s kamiónem u Studénky

FOTO: Petr Sznapka, ČTK

„Záznam ukazuje, jak po nárazu zůstává kabina náklaďáku na místě, zatímco jeho zbytek spolu s pendolinem mizí mimo záznam. Řidič poté opouští kabinu a utíká,“ doplnil zdroj.

Video

Pendolino před sebou tlačilo hořící trosky kamiónu půl kilometru.

"Kriminalisté již ukončili ohledání těl zesnulých, místa nehody i samotného vlaku a vozidla," sdělila Novinkám vpodvečer policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Podle ní část nákladu plechů, které kamión převážel, skončila po nárazu uvnitř vlaku.

Policie nehodu kvalifikovala jako obecné ohrožení z nedbalosti, za což pachateli hrozí až deset let vězení. Řidič kamiónu zatím nebyl u výslechu, je v péči lékařů. Dechová zkouška u něj byla podle Holčákové negativní.

„Lidská hloupost nezná mezí”

K nehodě se na místě vyjádřil i ministr vnitra Milan Chovanec, který čin řidiče odsoudil.

„Při jeho chování nemohu neříct, že lidská hloupost nezná mezí, protože tak jak vidíme tu událost, tak je to jednoznačně lidské selhání tohoto člověka,“ řekl.

Video

U Studénky se srazilo pendolino s kamiónem.

Nehoda se stala před osmou hodinou ranní. Pendolino při ní narazilo v plné rychlosti do polského kamiónu, který stál na kolejích. Při srážce zemřeli dva muži ve věku 39 a 49 let, dalších 18 lidí bylo zraněno.