Policisté se rozhodli část jejího čísla zveřejnit poté, co se jim začaly množit telefonické i osobní dotazy na to, o jakou konkrétní prostitutku se jedná.

„Rozhodli jsme se pro 'ubezpečení' mužů, kteří v minulosti jakýchkoliv erotických služeb v Pardubicích využili, zveřejnit část telefonního čísla, které nejmenovaná pro sjednání schůzek v inzerátu užívala. Jde o telefonní číslo 774....18,“ uvedla pardubická policejní mluvčí Eva Maturová.

Mluvčí sdělila, že pokud někteří muži najdou ve svých kontaktech číslo, jehož začátek a konec se shoduje s uvedeným kontaktem, měli by informovat policii. Policisté by je potom předvolali k výslechu, u kterého by doplnili výpovědi několika desítek dalších zákazníků.

O pohlavní nemoci ví

Policisté zveřejnili informaci o 39leté ženě minulý týden. Samotným případem se zabývají už několik dní. „Na policii totiž v uplynulé době přišlo oznámení, že nejmenovaná žena prostřednictvím internetu nabízí erotické služby, ačkoliv sama ví, že trpí nevyléčitelnou pohlavní nemocí a že ji byla stanovena diagnóza HIV pozitivní.,“ sdělila mluvčí.

Ženě hrozí za trestný čin šíření nakažlivé nemoci až tříletý pobyt za mřížemi.