„Byli zadrženi čtyři muži ve věku od 28 do 50 let. Policejní komisař zahájil jejich trestní stíhání ze zločinu a přečinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Všichni obvinění jsou bez zaměstnání a získané peníze použili pro svou potřebu. Rozděloval jim je nejstarší ze skupiny obviněných, který je vedl,“ uvedla Strmisková.

Dodala, že navíc je šéf v souvislosti s touto trestnou činností stíhán i za přečin nebezpečného vyhrožování. „Soud jej poslal do vazby. Svými výhrůžkami se snažil ovlivnit jednoho ze svědků. Více k této věci nemůžeme sdělit,“ podotkla Strmisková s tím, že obviněným hrozí vězení až na osm let.

Zajištěný nařezaný tabák

FOTO: Policie ČR

Tabákové listy dovezené z Polska skupina obviněných řezala na několika místech na Bruntálsku. Pak muži tabák balili a dál distribuovali ke svým zákazníkům. Část ale prodávali i na polských tržnicích a něco se objevilo i v kamenném obchodě.

V Polsku nakupovali 100 kilogramů tabákových listů za částky od 5000 do 7500 korun. Kilogram řezaného tabáku pak koncovým zákazníkům prodávali za 250 až 400 korun. „Při prohlídkách bytových i nebytových prostor policie zajistila čtyři řezačky tabáku, 200 kg řezaného tabáku, cigarety a tabákové listy a částku přesahující 20 tisíc korun, která s největší pravděpodobností pochází z trestné činnosti,“ upřesnila ještě Strmisková.