V pátek vyměřil domažlický okresní soud šedesátileté Doležalové podmíněný trest 14 měsíců se zkušební lhůtou na 2,5 roku a Zikové 13 měsíců s dvouletou zkušební lhůtou. Obě ženy se zpovídaly z usmrcení z nedbalosti a obě se proti rozsudku odvolaly.

Učitelky byly obviněny z toho, že předloni na školním výletě ve Starém Klíčově na Domažlicku nedávaly dostatečný pozor na třináctiletého chlapce. Ten skočil z mola v zatopeném lomu, ale na hladinu už nevyplaval. Doležalová, která měla nad skákajícími dětmi dozor, si toho nevšimla, upozornily ji až ostatní děti.

Dítě vytáhl z vody až přivolaný provozovatel areálu. I když se chlapce podařilo oživit, utrpěl těžké poranění mozku a po půl roce v kómatu zemřel. Učitelkám nejdříve hrozilo až šestileté vězení.

Původně potrestal domažlický soud loni v říjnu za usmrcení z nedbalosti pouze Doležalovou, a to dvouletou podmínkou. V prosinci ovšem Krajský soud v Plzni vyhověl odvolání státní zástupkyně a verdikt zrušil. Zároveň nařídil případ znovu projednat a rozhodnout.