Mezi klíčové svědky patřila bývalá Vencourova partnerka, která útok viděla. Podle ní si Vencour celý den posílal muže pro alkohol, ale když měl jít počtvrté pro rum, odmítl.

Obžalovaný ho pak začal bít. „Chytil ho za vlasy a fackoval ho. Pak ho hodil na zem. Kopal ho od pasu nahoru. Taky do hlavy. Na tu mu i šlápnul. Dupnul mu na hrudník. Určitě neměl úmysl ho zabít. Byla to náhoda,“ konstatovala žena. Kromě ní byla v domě i Vencourova matka, ale ta prý kvůli silné opilosti, celý útok prospala.

Ve Vencourův prospěch mluvilo snad pouze to, že oběti, která se přestala hýbat, zavolal sanitku. Muž však musel čelit brutálnímu útoku a měl mnohačetná zranění. Smrtelné bylo poranění mozku, které zřejmě způsobilo dupnutí na hlavu. Kromě toho měl zlomenou většinu žeber a pohmožděné plíce.

Podle znalců je agresivita součástí Vencourovi osobnosti, což dokládá i jeho trestní rejstřík. Už byl souzen za ublížení na zdraví, kuplířství, loupež, nebezpečné vyhrožování a výtržnictví. Podle svědků fyzicky napadal i svou matku a bývalou přítelkyni. Terčem jeho agresivity se stali také lidé žijící v Borotíně. Nikdy ve svém životě nepracoval.