Když řidič osobního auta zjistil, že jede jiným směrem, rozhodl se, že se otočí. Místo, kde začal svůj manévr, si ale zvolil absolutně nevhodné. Začal se otáčet tam, kde probíhá oprava mostu nad železnicí a v protisměru se objíždí staveniště.

Felicia, směřující podle policistů na Slovensko, zahájila u pravé krajnice otáčecí manévr přesně ve chvíli, kdy v jejím původním směru přijížděl maďarský kamión. Následný střet poslal trosky starého osobáku nekompromisně mimo dálnici. V levém pruhu zůstal stát kamión. Posádka felicie skončila v rukou záchranářů.

Z felicie zůstal po otáčení na dálnici jen vrak.

Z felicie zůstal po otáčení na dálnici jen vrak.

FOTO: Milan Vojtek, Právo

Policisté, kteří přijeli nehodu šetřit, se ničemu nedivili. Nanejvýš tomu, že podobných střetů není víc. „Těch aut se tady denně otáčí stovky, ne-li až tisíce,“ řekl jeden z nich.

Z felicie zůstal po otáčení na dálnici jen vrak.

FOTO: Milan Vojtek, Právo

Stavební práce si totiž vyžádaly uzavření nájezdu ve směru na Bratislavu. Motoristé tak musí najet na dálnici v opačném směru do Brna a na dalším exitu u Podivína teprve přejedou do správné části a vrací se. Obava ze špatného směru jízdy či snaha ušetřit si celkem dvacetikilometrovou zajížďku pak vede řidiče k hazardnímu otáčení na dálnici.