Krádež v plaveckém bazéně v Letňanech vyšetřují policisté od 3. ledna, protože se jim dosud nepodařilo zjistit totožnost pachatelů, poprosili o pomoc veřejnost.

„Devětatřicetiletý muž přišel před půl třetí se dvěma dětmi do prostoru šaten, uložil si svoje věci včetně peněženky do spodní skříňky, kterou uzamkl a odešel. Po jeho odchodu se ale dvířka samovolně pootevřela, aniž by si toho povšimnul,“ vysvětlila na úvod mluvčí policistů Jana Rösslerová.

Rodiče se neštítili krást před dětmi

Rodiče se neštítili krást před dětmi

FOTO: Policie ČR

Uplynula hodina a ke skříňce přišla rodina, která měla věci uložené nad pootevřenou skříňkou. Pár si toho okamžitě všiml, a místo aby zavolal personál, prohlížel si útroby skříňky, jestli se v ní nachází něco cenného. Pak se převlékli v kabince, žena zkontrolovala, zda nejsou sledováni, a s peněženkou, platební kartou, dvěma stovkami dolarů a pár stokorunami odešla.

Dvojice je ve věku mezi třiceti až čtyřiceti lety, žena má delší tmavé vlasy a střední postavu, muž má hnědé vlasy s kouty a silnější postavu. Informace o totožnosti dospělých přijme linka 158.

„Byť dvojice způsobila minimální škodu, je vskutku zarážející, že se takového skutku dopustila i přesto, že společně s ní byly na návštěvě bazénu i jejich děti a krádež mohly vidět. To by pak pro ně bohužel nebyli dospělí tím nejlepším příkladem,“ konstatovala Rösslerová.