Hlídka chtěla řidiče zastavit v noci na středu, ten nereagoval a policisté jej proto začali pronásledovat. Když mu muži zákona zablokovali cestu autem, zacouval, rozjel se prudce vpřed a srazil policistu, který k jeho autu mířil. Následně narazil do služebního auta a po trávníku ujel.

Auto, ve kterém mladík ujížděl

Auto, ve kterém mladík ujížděl

FOTO: Policie ČR

„Sražený policista zůstal ležet na zemi. Jeho kolega mu okamžitě poskytl první pomoc a přivolal zdravotnickou záchrannou službu. Po vozidle bylo neprodleně vyhlášeno pátrání,“ uvedla mluvčí policie Daniela Vlčková.

Naboural i druhé auto

Po dvouhodinovém pátrání silničního piráta objevila hlídka, která ho opět začala pronásledovat. Po chvíli mladík čelně narazil do policejního auta. Šofér se ale nechtěl jen tak vzdát a začal couvat. Zabrzdil ho až patník. Následný zběsilý útěk policisté řidiči během chvíle zatrhli.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Policisté pronásledovali v Praze minulý týden ukradené Mitsubishi Eclipse

„Zkoušku na přítomnost alkoholu a drog na místě odmítl, proto jej policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici. Tam řidiči naměřili téměř 2,6 promile alkoholu,“ konstatovala Vlčková.

Vyšetřování ukázalo, že mladík ujížděl policistům také v noci na neděli, kdy byl opět pod vlivem alkoholu. Pirát si vyslechl obvinění z ohrožení pod vlivem návykové látky a násilí proti úřední osobě. Státní zástupce bude požadovat vazební stíhání.

Sražený policista je v pracovní neschopnosti a zatím není jasné, jak dlouho se bude léčit.

Tragicky skončil podobný případ v květnu minulého roku v Kostelci nad Labem, kde ujíždějící řidič srazil policistku, která později zemřela. Státní zástupce už na 22letého muže podal obžalobu z vraždy úřední osoby. [celá zpráva]

Video

Řidič při ujíždění srazil policistku loni v květnu. Zdroj: Novinky