Hlavní obsah
Sražená policistka svým zraněním v nemocnici podlehla. Foto: Novinky

Za zabití policistky hrozí řidiči až výjimečný trest, žalobce podal obžalobu

Státní zástupce podal obžalobu na řidiče, který v loni v květnu podle policie při honičce u Kostelce nad Labem srazil a zabil policistku. Muž je obžalován z vraždy úřední osoby. Hrozí mu 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest, informoval dozorující státní zástupce Tomáš Milec.

Sražená policistka svým zraněním v nemocnici podlehla. Foto: Novinky
Za zabití policistky hrozí řidiči až výjimečný trest, žalobce podal obžalobu

Případ se stal loni 2. května, kdy chtěla řidiče zastavit hlídka z oddělení v Brandýse nad Labem. Řidič ale údajně na výzvu policistů nereagoval a začal ujíždět. Do následné honičky se zapojily i další hlídky.

Mezi Brandýsem nad Labem a Kostelcem nad Labem se snažila policejní hlídka auto znovu zastavit. V tomto okamžiku obviněný řidič do policistky najel. Policisté pak posádku zadrželi – kromě řidiče v autě jeli ještě další muž a žena. Řidič auta skončil ve vazbě.

Řidič při ujíždění srazil policistku

Video: Novinky

Původně mu hrozilo až 16 let vězení za násilí na úřední osobě. Milec řekl, že se rozhodl trestný čin překvalifikovat na vraždu, u které hrozí přísnější trest. Dvaadvacetiletý řidič podle policie řídil pod vlivem drog a měl také několik zákazů řízení.

Tento případ v Česku vyvolal debatu o přísnějších trestech pro řidiče, kteří usedají za volant pod vlivem drog nebo alkoholu. Pracuje na tom skupina tvořená ze zástupců ministerstev vnitra a spravedlnosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků