„Klec nad oběma muži spadla letos 7. ledna,“ řekl novinářům v úterý kriminalista Radomil Cikryt. Ten den podle něj policisté dostali oznámení, že v lese v revíru mysliveckého sdružení Pec nad Vernířovicemi jsou dva lidé se psy. Jeden z podezřelých byl ozbrojený.

U pytláků policisté zadrželi celkem čtyři střelné zbraně.

U pytláků policisté zadrželi celkem čtyři střelné zbraně.

FOTO: Policie ČR

„Vyslaná hlídka je po dvou a půl kilometrech dostihla. Jeden muž měl funkční kulovnici s náboji, druhý jen batůžek na zádech. Svedli jsme je k jejich vozidlu, zjistili totožnost, zadrželi a poté zahájili šetření. Mladší se doznal, že v revírech působil od loňského léta, přičemž tam ulovil dva srnce a dva kamzíky (způsobil tak škodu za 80 tisíc korun). Přiznal i pokus o ulovení laně. Tvrdil, že vše dělal z vášně k loveckým trofejím. Starší jakoukoli vinu odmítl. Hájil se tím, že v den, kdy byl zadržen, se jen procházel po lese, a že s ostatními případy nic společného nemá,“ uvedl Cikryt.

Při domovních prohlídkách byly u jednoho z pytláků zajištěny i trofeje, celkem jich bylo 59.

Objevené trofeje

FOTO: Policie ČR

U obou mužů, kteří jsou držiteli loveckého lístku, ale nejsou členy žádného mysliveckého sdružení, policisté provedli i domovní prohlídky.

Lov si nahrával

„Zajistili jsme při nich čtyři legálně držené zbraně, dvě kulovnice, jednu brokovnici a jednu malorážku. U mladšího také digitální kameru se záznamy z jeho lovů a 59 trofejí. Nyní zjišťujeme, jak k nim přišel. Je pravděpodobné, že mnohé pocházejí rovněž z pytláctví. Navíc jsme z šetření získali indicie, že pytláckých skupin je v regionu více. Budeme se tím samozřejmě zabývat,“ konstatoval Cikryt a dodal, že mladší z mužů se dopustil pytláctví i na Frýdeckomístecku.

Při domovních prohlídkách byly u jednoho z pytláků zajištěny i trofeje, celkem jich bylo 59.

Trofeje zajištěné policisty při domovní prohlídce.

FOTO: Policie ČR

„Ulovit tam měl s jiným pachatelem jednoho daňka a jednoho muflona. Tento případ je ale řešen tam,“ zakončil Cikryt.

Naposledy šumperští kriminalisté odhalili v regionu pytláky na Hanušovicku, a to před dvěma lety, kdy tři muži stříleli na jelena, k čemuž se i přiznali.