Rvačku v Ječné ulici krátce po sobotní půlnoci zaznamenaly kamery městského kamerového systému. Dva mladíci šli směrem ke Karlovu náměstí, když míjeli mladý pár. Vzájemně se nevyhnuli a srazili se. To způsobilo roztržku, při níž muž, který šel s dívkou, vytáhl ze zadní kapsy nůž.

„Nejprve s ním šermoval před obličejem druhého, a poté ho nečekaně bodl do oblasti žeber. Chvíli se ještě postrkovali, ale situace se začala pomalu uklidňovat. Nakonec na sebe mladíci pouze pokřikovali,“ popsala situaci mluvčí policie Hana Jeřábková.

Mladí muži, kteří přišli na pomoc útočníkovi.

Mladí muži, kteří přišli na pomoc útočníkovi.

FOTO: Policie ČR

Bitka sice skončila, ale ne na dlouho. K útočníkovi přiběhli jeho dva kumpáni, kteří se rozběhli za napadeným mladíkem a jeho 22letým kamarádem. Jakmile ho doběhli, vypukla mela znovu. Ta netrvala moc dlouho, napadeným podařilo utéct.

Ukryl se v parku 

„Zraněný doběhl na nejbližší policejní služebnu, odkud mu policisté okamžitě zavolali zdravotnickou pomoc. Druhý se schoval v přilehlém parku tak, aby ho útočníci nenašli,“ uvedla Jeřábková.

Kamery v metru zachytily tváře dvou mladých mužů, kteří běželi na pomoc útočníkovi. Kriminalisté proto nyní prosí veřejnost o pomoc.

Jedná se o muže ve věku kolem pětadvaceti let, vysoké asi 180 centimetrů, štíhlé postavy. Mají světlou pleť a jeden z nich měl na sobě výraznou žlutomodrou bundu.

Informace o totožnosti mužů na videozáznamu nebo svědectví k rvačce přijme linka 158.