Policisté zastavili muže v Peugeotu 206, a protože měl pozitivní test na přítomnost pervitinu, převezli ho na služebnu. Tam na ně čekalo překvapení v podobě přiznání recidivisty ohledně krádeže auta.

„Zazvonil u dveří čtyřiašedesátileté obyvatelky domu na Praze 10 a poprosil ji o zapůjčení vysavače. Důvěřivá žena se na nic nevyptávala a ochotně vysavač předala. Nevšimla si ovšem, že jí recidivista stačil z komody na chodbě odcizit klíče od jejího peugeotu,“ uvedla mluvčí policie Jana Rösslerová.

 

Vysavače nalezené u zloděje.

FOTO: Policie ČR

Auto si odemkl dálkovým ovládáním a pak s ním odjel. Vysavač hodil do popelnice. O tři dny později se pachatel zastavil na čerpací stanici ve Vysočanské ulici. Protože neměl na zaplacení, nabídl obsluze kompenzaci, a sice další ukradený vysavač. Prodavač chtěl zkontrolovat značku auta, ale podvodník hbitě zareagoval a odjel. Po několika minutách ho chytila výše zmíněná hlídka.

„Policisté v evidencích zjistili, že zadržený byl od roku 1994 už jedenáctkrát soudně trestaný za majetkovou trestnou činnost. Posléze mu bylo sděleno podezření ze spáchání trestného činu krádeže a ohrožení pod vlivem návykové látky. Do roku 2017 je navíc podle rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 8 v podmínce,“ prohlásila Rösslerová s tím, že případ bude projednáván ve zkráceném řízení.

Pokud jste se někdy setkali s tímto zlodějem a odcizil vám jakoukoliv věc, informujte linku 158.