Podle informací Práva se tak stalo na přelomu června a července po podání obžaloby na muže, který je z vraždy podezřelý.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Policie k sebevraždě nesdělila žádné podrobnosti. „Tuto informaci jsem dostala, ale nemám to zatím černé na bílém. Se spisem už pracuje soud,“ reagovala na dotaz Práva státní zástupkyně, která vyšetřování vraždy dozorovala.

Právo zjistilo, že smrt Volejníka signalizoval soudu advokát obviněného. „Samozřejmě by bylo lepší, kdyby mohl svědek hovořit před soudem,“ konstatovala žalobkyně. Ten se tak bude muset vypořádat s jeho výpovědí z přípravného řízení, která byla stěžejním důkazem pro obvinění z vraždy 47letého Jana P.

Dva šípy do hlavy

Ten měl zabíjet 9. března 1994 ve svém domě v Mariánských Lázních. Obětí byl obchodník s valutami Zdeněk L. (66).

„Toho obžalovaný vylákal do domu pod falešnou legendou, že pro něho zprostředkoval koupi 250 tisíc německých marek od svého známého ve výhodném kurzu. Když poškozený zjistil, že byl oklamán, a chtěl z domu odejít, obžalovaný ho dvěma výstřely šípů z kuše zasáhl do hlavy a pak ho ještě bodl do krku,“ uvádí se v obžalobě.

Zdeněk L. zemřel na místě na následky poranění mozku. Pachatel mu sebral peníze a společně s Volejníkem tělo odnesli do sklepa, kde ho následně ukryli do jímky na vodu a zalili několika vrstvami betonu. Policisté se k tělu dostali až za pomoci sbíječek.

Po sdělení obvinění 27. února skončil Jan P. ve vazbě. Soud ho tam poslal z obavy, že by se mohl na svobodě skrývat či jinak mařit vyšetřování.