„V půl jedné v noci zastavili obžalovaní s vozidlem Audi pod mostem u rondelu. Dva z nich vystoupili a oslovili poškozenou s tím, že hledají nějakou diskotéku. Poté, co je nasměrovala zpět do centra města, ji chytli zezadu za ruce a nohy a odvlekli do auta, přičemž dívka křičela o pomoc a snažila se jim vysmeknout,“ řekl státní zástupce Roman Šusťáček.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Podle něho pak trojice odjela směrem na dálniční přivaděč u Nové hospody, kde byla zadržena policií. Během cesty únosci sebrali dívce mobilní telefon a náušnice. Přitom se jí zeptali, jestli dělá sex. Když jim odpověděla záporně, dostala facky a jeden z obžalovaných ji začal osahávat na prsou,“ pokračoval žalobce.

Únosci se nechtěli vzdát ani policistům. Nejprve se jim snažili ujet, pak zase odmítali z vozidla vystoupit. „Vzpírali se a bránili. Policisté je museli za použití donucovacích prostředků z auta vytáhnout,“ připomněla zákrok mluvčí plzeňské policie Hana Štefflová.

Cizinci ve věku od 19 do 32 let jsou obviněni ze zločinů pokusu znásilnění a vydírání. Živí se jako dělníci v továrně na Tachovsku.

Soud bude v srpnu pokračovat výpověďmi poškozené a dalších svědků.