"Na městské státní zastupitelství v Praze bylo doručeno policejním orgánem usnesení o zahájení trestního stíhání dvou osob pro zločin zpronevěry," řekla televizi mluvčí pražských žalobců Štěpánka Zenklová.

Společnost Lidové domky, která se později přejmenovala na Pozemky Stupice, lákala lidi na koupi rodinného domu za Prahou i s pozemkem do tří milionů. Klienti sice zaplatili předem zálohy od 50 tisíc korun do půl miliónu, bydlení se ale nikdy nedočkali.

Více než tři stovky jich podle televize přišly celkem asi o 50 miliónů korun. Společnost už před sedmi lety skončila kvůli předlužení v konkurzu a klienti mají podle konkurzního správce minimální šanci na vrácení peněz.

Firma vybírala od lidí zálohy na stavby v obci Sibřina. Pozemek, na němž plánovala domy stavět, platil ale v danou chvíli za ornou půdou. Firma slibovala start projektu ve chvíli, kdy zastupitelstvo změní územní plán, obec ale masivní výstavbu odmítla a na stavební parcelu ho nezměnila. Klienti už většinu peněz zpátky nedostali.