Podezřelého motorkáře si hlídka všimla v ulici Poděbradská v Praze. Ten se okamžitě otočil a začal ujíždět ven z metropole. Nevšímal si výzev k zastavení, ani tachometru, který mu místy ukazoval až 200 km/h. Ohrožoval chodce i řidiče, kteří museli uhýbat na krajnici a do příkopu.

Řidič se snažil ujet na kawasaki

Řidič se snažil ujet na kawasaki

FOTO: Policie ČR

Podle policejní mluvčí Andrey Zoulové řidič využil dobré znalosti Čelákovic, kam po mnoha kilometrech dojel, a utekl po svých za průchodem pod železniční tratí. Policisté, kteří našli jen odstavený motocykl, začali ihned s pátráním. S pomocí rybáře brzy spatřili prchajícího řidiče s batohem na zádech.

„Tomu už ale zahradilo cestu další policejní vozidlo. Muž se však nehodlal policistům vzdát, seběhl stráň a vrhl se do Labe. Situaci však podcenil, speciální oblečení a obuv rychle nasákla vodou, a motorkář se začal topit,“ popsala mluvčí policistů.

Policisté našli dva tisíce tablet

Policisté našli dva tisíce tablet

FOTO: Policie ČR

Když ho chtěl jeden ze strážců zákona zachránit, mladík se s ním začal prát. Nakonec se ho přeci jenom podařilo dostat na břeh, kde se ukázalo, že uprchlíkem je 25letý mladík s platným zákazem řízení.

To ale nebyl jediný jeho prohřešek. „Hlídka nalezla v jeho batohu více jak dva tisíce tablet bílé barvy. Vzhledem k uvedeným skutečnostem si „piráta silnic“ převzali místně příslušní policisté. Případem se budou zabývat i středočeští kriminalisté,“ uzavřela mluvčí policie.

Mladíka vytáhli z vody a zadrželi.

Mladíka vytáhli z vody a zadrželi.

FOTO: Policie ČR