„Z dosavadního vyšetřování vyplynulo, že muž se svojí známou popíjeli společně v jednom z hronovských barů. Potom se přesunuli k ženě domů. Ačkoliv muž nebyl držitelem zbrojního průkazu, měl u sebe krátkou střelnou zbraň patřící jeho rodinnému příslušníkovi. Začali se zbraní manipulovat a muž prý ženu ujišťoval, že není nabitá. V okamžiku, když z pistole vyšla rána, mířila žena, bohužel, poškozenému na hlavu,“ uvedla na vysvětlenou krajská policejní mluvčí Ivana Ježková.

V době zadržení byla žena pod vlivem alkoholu, policisté jí naměřili 2,2 promile alkoholu.

„Poté co vystřízlivěla, s kriminalisty spolupracovala a k jednání se doznala,“ dodala Ježková. K činu došlo v domě při hlavní silnici a kromě obou účastníků, kteří nejsou v příbuzenském stavu, nebyl tragické události přítomen žádný svědek.

„Nejedná se zdaleka o první tragédii tohoto druhu. Opakovaně a důsledně apelujeme na všechny držitele zbraní, aby je nikdy nenosili do společnosti, kde se popíjí alkohol. Zároveň nikdy nesmí půjčit zbraň nikomu, kdo nemá k jejich používání potřebné oprávnění,” zdůraznila policejní mluvčí.

„Zbraň a alkohol mohou být, jako v tomto případě, smrtelná kombinace,“ dodala.