Vzhledem k podezření, že by materiály mohly naplňovat kritérium pro pornografii, kriminalisté muže obvinili a nyní budou čekat na znalecké posudky. Podle informací Práva materiály neobsahují erotické praktiky, ale jsou na nich nazí chlapci v různých pozicích.

„Mohu potvrdit, že podezřelého muže kriminalisté zadrželi v pondělí ráno, propuštěn byl po provedení procesních úkonů v úterý odpoledne. Nebyl shledán důvod pro vzetí do vazby,“ řekl mluvčí opavské policie René Černohorský.

„Ve věci byla vyslechnuta asi desítka osob, jednalo se o mladistvé ve věku od 15 do 18 let i o dospělé svědky. Poté policejní komisař zahájil proti podezřelému muži trestní stíhání,“ doplnil mluvčí.

Klub svolal schůzku 

„Celá věc je ve fázi prověřování, budou vyslechnuty další osoby a bude provedena expertíza zajištěných materiálů ke zjištění, zda byla naplněna skutková podstata trestného činu,“ dodal mluvčí.

Černaj nechce situaci komentovat a má vypnutý telefon. Ve svém vyjádření pro Opavský deník ale vinu popřel. „Distancuji se od všech lží, které se o mně šíří. Budu se s pomocí právníka bránit. Stojí za mnou všichni mí kamarádi,“ sdělil Černaj.

Hlučínský fotbalový klub na pátek svolal schůzku, kde budou přítomni trenéři, vedení klubu, rodiče a pozván byl i obviněný muž. „Klub se absolutně distancuje od jeho veškerých osobních aktivit a do doby úplného objasnění celé situace nebude podávat další informace z důvodu stále probíhajícího vyšetřování. Vedením chodu klubu byl pověřen Martin Jelínek, jenž se stal ředitelem FC Hlučín. Tímto dáváme na vědomí, že chod klubu nebyl ohrožen a nadále bude probíhat vše podle plánů,“ uvádí se v tiskovém prohlášení klubu.