Případ se odehrál již na začátku července minulého roku, ale policie o něm informovala teprve nyní, kdy také zveřejnila video z průběhu celé krádeže.

Muži mluvili na prodavačku ve zlatnictví v jednom z obchodních center špatnou angličtinou. Postupně si nechali ukázat a zabalit několik desítek zlatých a ocelových šperků, o které projevili zájem. Zlato s nejvyšší hmotností zloděj požadoval do jednoho sáčku, který sám ochotně zavázal. Všechny šperky pak putovaly do černé tašky.

Zloději při krádeži použili doslova kouzelnický trik

Zloděj při krádeži použil doslova kouzelnický trik.

FOTO: Policie ČR

„V tu chvíli se do celé krádeže zapojil i druhý, asi třicetiletý muž snědé pleti. Ten měl na hlavě bílou kšiltovku. Prodavačky se během ukládání šperků na něco zeptal řečí, které nerozuměla, a v ten moment starší muž sáhl do tašky a vytáhl balíček šperků s nejvyšší gramáží. Do tašky sáhl rukou, ve které držel černou peněženku, a kamerový záznam tak zachytil pouze šňůrku od sáčku, která v jeden okamžik visela zpoza peněženky,“ popsal další průběh mluvčí policie David Schön.

V ruce měl balíček eur 

Asi padesátiletý muž snědé pleti si chvatně nejcennější sáček strčil do kapsy a najednou údajně zjistil, že nemá dostatečnou hotovost. Požádal prodavačku, aby tašku uzavřela sešívačkou a dala ji do další tašky a taktéž ji sešila. Oba muži pak měli odejít pro další peníze.

Zloději při krádeži použili doslova kouzelnický trik

Komplic měl za úkol odlákat pozornost prodavačky.

FOTO: Policie ČR

„Vzhledem k tomu, že mladší z mužů držel během nákupu v ruce balíček eur ve vysokých hodnotách, nepřišel tento postup prodavačce podezřelý,“ konstatoval policejní mluvčí.

Nic netušící prodavačka uložila tašku do trezoru s tím, že se muži asi vrátí druhý den. Nestalo se tak a žena se ji rozhodla vybalit po třech dnech, kdy také zjistila, že naletěla. Škoda byla vyčíslena na 100 tisíc korun.

Kriminalisté využili všech dostupných metod k vypátrání pachatelů, ale nebyli dosud úspěšní, proto se obrátili na veřejnost. V případě, že by někdo poznal dvojici zlodějů, nechť informuje linku 158.