Zídek se hájí tím, že obec z prodeje jednoznačně profitovala na cestovním ruchu i infrastruktuře. Za trestné činy porušování povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci veřejného činitele mu hrozí až deset let vězení.

Ve středu začal Zídek obhajovací řečí, která trvala hodinu a mapovala celou jeho dvacetiletou kariéru starosty v Lipně nad Vltavou. Popisoval, jak se ze zanedbané lokality stalo jedno z nejnavštěvovanějších míst na jihu Čech.

„Jedinou cestou, jak mohla obec pozemky získat, bylo odkoupení restitučních pohledávek. Také proto jsme museli hledat investora. To se nám nakonec podařilo, i když se přihlásila pouze jediná firma,“ upozornil Zídek s tím, že díky koupi restitučních pohledávek a následnému prodeji pozemků získala obec další rozvoj v přístupu k jezeru po celém břehu a také vybudování cyklostezky.

Zídek dále zmínil, že v roce 1993, když přebíral úřad, byl majetek obce 23 miliónů korun a v roce 2012 to bylo 480 miliónů, v Lipně nad Vltavou proinvestovaly firmy už tři miliardy korun a zaměstnávají v sezóně stovky lidí.