Policisté zjistili, že žena převážela chemikálie na vlastní triko. Zaměstnavatel je tak z obliga. „Část šetření, která se týkala pracovního úrazu, jsme odložili, neboť ve věci nešlo o podezření z trestného činu. Co se týká vlastní dopravní nehody, spis jsme předali správnímu orgánu k projednání dopravního přestupku,“ uvedla Dagmar Brožová z domažlického policejního ředitelství.

Nehoda se stala 26. února v půl osmé ráno. Pracovnice agrochemické společnosti převážela ve firemní fabii několik druhů nebezpečných látek jako kyseliny sírovou, dusičnou, mléčnou nebo hydroxid draselný. Uloženy byly v plastových i skleněných obalech.

Podle policie vjela příliš rychle do zatáčky, na kluzké vozovce dostala smyk, vylétla do protisměru a skončila v příkopu, kde se vozidlo převrátilo na střechu. Hasiči museli při zásahu použít speciální protichemické obleky. Likvidace nebezpečných látek trvala pět hodin.

Těžce zraněnou řidičku potom vrtulník převezl na popáleninové centrum do pražské vinohradské nemocnice, kde ji lékaři dávali dohromady téměř půl roku. I přes jejich snahu bude mít žena doživotní následky. Přišla o zrak, vlasy a poškozen má i sluch.