Hlídka vyjela do ulice J. Foglara kolem 16. hodiny na oznámení, že z okna v šestém patře panelového domu někdo vyhodil dva psy rasy Whippet.

„Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že pod okny panelového domu leží dva psi a těžce dýchají. Z okna byla vykloněna žena. Svědci uvedli, že právě tato žena vyhodila oba psy z okna,“ informovala Markéta Fröhlichová z městské policie.

Kromě svědků hlídku kontaktoval také muž, který sdělil, že byl doma se svým otcem, když jim jeho matka řekla, že jde vyvenčit psy. Chvíli na to ale zjistili, že psy vyhodila z okna.

Jednu fenku museli utratit

„Žena chtěla své dva psy následovat skokem, ale v poslední chvíli od svého činu upustila. Jednalo se o dvě devítileté fenky, které pád přežily a byly převezeny na ošetření k veterináři. Jedna z fenek vzhledem k následkům zranění, která byla neslučitelná se životem, byla utracena a druhá z fenek utrpěla mnohočetná zranění a je v péči veterináře,” doplnila mluvčí policie Jana Šteinerová.

Žena byla převezena do kladenské nemocnice, kde u ní lékař diagnostikoval starobní demenci. Hospitalizovali ji v psychiatrické léčebně. Případ policie šetří jako týrání zvířat.