„Poprvé se trestného činu pojistného podvodu dopustil přibližně před rokem, když si během rodinné oslavy zapálil podkroví svého domu. Hned druhý den oznámil požár své pojišťovně a po likvidaci pojistné události mu pojišťovna vyplatila téměř půl miliónu korun,“ uvedl k začátku případu mluvčí policie David Schön.

Kriminalistům se celá událost spojená s 39letým mužem z Bezna na Mladoboleslavsku nezdála, ale neměli dostatek důkazů, aby muže z čehokoliv obvinili. Muž to věděl a policistům se celou dobu vysmíval.

Po druhém požáru se přiznal

Když muži zřejmě došly vyplacené peníze, rozhodl se získat letos v létě další. Na akci si najal svého příbuzného, kterého na konci června přivezl k sobě domů. Za podpálení domu měl dostat několik desítek tisíc korun. Plameny způsobily škodu za 600 tisíc korun a podvodník se obrátil na pojišťovnu, aby mu vyplatila pojistku.

„K výplatě pojistného však už nedošlo. Ve středu se údajně poškozený muž dostavil k výslechu, při kterém se pod tíhou důkazů přiznal, že si zapálení domu objednal a nakonec i k tomu, že rok starý požár založil sám,“ konstatoval mluvčí s tím, že muž spáchal i několik úvěrových podvodů a zastavil také zapůjčenou pilu.

Škodu detektivové vyčíslili na 1 150 000 a vychytralého muže obvinili z trestných činů pojistný podvod, zpronevěra a podvod. Stejně dopadl i stejně starý příbuzný. Oběma hrozí až osmileté vězení.