„Mladíka uložil ke spánku jeho otec krátce před půlnocí, a když ho po půl hodině přišel zkontrolovat, chlapec už doma v Růžinovské ulici nebyl. Podle rodičů je chlapec velmi hodný, důvěřivý a rád se seznamuje zejména s muži,“ uvedla Rösslerová.

Podle ní by měl mít pohřešovaný u sebe průkaz ZTTP. „Je oblečený do modrých džínů a černé mikiny s kapucí, která je uvnitř žlutá a má nápis Big shock. Hledaný mladík je vysoký asi 173 centimetrů, štíhlé postavy, má snědou pleť a krátké černé vlnité vlasy. Na nohou by měl mít bílé sportovní boty značky Nike. Podle kriminalistů má chlapec těžkou poruchu sluchu, má špatnou výslovnost a v uších má naslouchátka červenomodré barvy,“ konstatovala policejní mluvčí.

Dodala, že s chlapcem v minulosti rodiče neměli nikdy problémy. „Mladík rád cestuje městskou hromadnou dopravou a vlaky, je proto možné, že se pohybuje nejen na území metropole, ale i po celé republice. Jakékoliv informace k pohřešovanému chlapci přijmou policisté na tísňové lince 158 nebo kterékoli služebně Policie ČR,“ uzavřela Rösslerová.