Na prvního zloděje policisté nachystali bezpečnostní akci, při které monitorovali vytipované ulice v Praze-Jarově. Celý květen totiž tamní policisté zaznamenávali zvýšený počet vloupání do vozů Škoda Octavia.

„Policisté se při akci dokonce schovali ve křoví, aby si jich případní pachatelé nevšimli. Tato taktika se jim nakonec vyplatila. Podezřelý muž totiž v jednu chvíli přišel společně s mladou ženou k jednomu ze zaparkovaných vozidel. To začali obhlížet a muž se nakonec snažil do vozidla vloupat. Když pak projíždělo kolem jiné auto, oba uskočili do křoví a chtěli se schovat, ovšem přímo za sebou měli dvojici skrytých policistů,“ popsala zadržení pachatele mluvčí policie Jana Rösslerová.

Poškozené vozidlo Škoda Octavia

Poškozené vozidlo Škoda Octavia

FOTO: Policie ČR

Třicetiletý recidivista se na služebně přiznal, že odcizil 11 xenonových světel, čímž způsobil škodu asi 400 tisíc korun. Vyšetřovatel muže obvinil z trestného činu krádeže a poškození cizí věci, za což mu hrozí až pětileté vězení. Šestadvacetiletá žena byla po podání vysvětlení propuštěna na svobodu.

Vykrádal vozidlo, ve kterém spal majitel

Policisté z pražského Proseku zadrželi 10. června dalšího zloděje se specializací na Škody Fabie. Ve vozech bral vše, co mu přišlo pod ruku.

„V jednom případě dokonce rozbil okno od vozidla a posadil se na sedačku s tím, že prohledá interiér. Překvapil ho ale muž, který spal na zadním sedadle. Mladík nic z vozidla neodcizil a utekl pryč,“ přiblížila mluvčí policie.

Auto po nájezdu sériového zloděje

Auto po nájezdu sériového zloděje

FOTO: Policie ČR

K zadržení tohoto lapky dopomohl všímavý občan, jenž si v ulici Jablonecká všiml muže, který se snažil vloupat do zaparkovaného vozidla. Zloděj se před hlídkou snažil utéct, policisté ho ale přesto dopadli.

Muž závislý na drogách se na služebně přiznal k 20 případům vloupání, které stihl provést během dvou dnů. Škoda je zatím mnohem nižší než u předchozího pachatele a pohybuje se kolem 40 tisíc korun.

Pachatel, který se specializoval na Škody Fabie

Pachatel, který se specializoval na Škody Fabie

FOTO: Policie ČR

„Vyšetřovatel muže obvinil z trestného činu krádeže a poškození cizí věci, za což mu hrozí až tříleté vězení. Obviněný má rovněž bohatou trestní minulost majetkového charakteru, v policejních evidencích totiž figuruje jeho jméno ve více jak dvaceti záznamech,“ konstatovala Rösslerová s tím, že oba muži jsou vyšetřováni na svobodě.

Zadržený zloděj

FOTO: Policie ČR