Ředitel jihomoravské policie Leoš Tržil na tiskovém brífinku uvedl, že policisté dostali informaci, že hledaný mladík je v letadle na cestě do Ameriky již ve čtvrtek dopoledne. „Nemohli jsme tu informaci zveřejnit, protože existovala obava, že by si to v letadle přečetl a mohl způsobit další neštěstí,“ řekl Tržil s tím, že posádka letadla byla informována.

Kevin Dahlgren do letadla nastoupil ve Vídni, kam odjel ihned po vraždě. Policisté spolupracovali nejen s rakouskými kolegy, ale také s členem FBI v Praze. Informováno bylo ministerstvo spravedlnosti, které provádí kroky k vydání pachatele.

Video

 Ulice, kde byla zavražděna čtyřčlenná rodina. Zdroj: Právo

USA vždy vydávají své občany pro vykonání spravedlnosti do států, kde trestný čin spáchali. Pokud americká strana uzná, že je dostatek indicií, že trestný čin spáchal, bude vydán a souzen v ČR. Policie musí americkým úřadům předat důkazy do 60 dnů, aby mohl být vydán. Hrozí mu 15 až 20 let nebo výjimečný trest, až doživotí.

"Kevin Dahlgren byl americkými orgány zatčen a vzat do předběžné vazby pro účely extradičního řízení. Žádost o předběžnou vazbu ministerstvo podalo na základě mezinárodního zatýkacího rozkazu a žádosti o zajištění předběžné vazby jmenovaného, které obdrželo od Městského soudu v Brně ve čtvrtek odpoledne," uvedlo ministerstvo na svých webových stránkách.

Nevraždil v afektu

„Oběti byly zavražděny postupně, tudíž se zřejmě nejedná o vraždu v afektu,“ řekl šéf vyšetřovacího týmu Antonín Hrdlička, který se jinak k podrobnostem o způsobu, jakým oběti zemřely, nechtěl vyjadřovat. Z jeho vyjádření ovšem vyplývá, že se jednotlivé vraždy odehrály s určitým časovým odstupem a že si tedy pachatel na své oběti počkal.

Hledaný Kevin Dahlgren

Hledaný Kevin Dahlgren

FOTO: Facebook

Brutální čtyřnásobná vražda se stala ve středu večer v rodinném domě v Zatloukalově ulici v Brně-Ivanovicích. Motiv vražd není znám.

Čtěte také:
Vrah z Brna hledal na Moravě novou identitu a smysl života
Američan vyvraždil v Brně celou rodinu, zabíjel nožem

Kevin Dahlgren, původem z Kalifornie, podle dostupných informací přijel do České republiky asi před třemi týdny a chtěl zde začít nový život. Na Facebooku hledal zájemce o výuku angličtiny.

V domě zemřela učitelka, její manžel a dva synové. Podle sousedů to byla normální rodina, se kterou nebyly problémy. Podezřelý Američan u nich zřejmě přechodně bydlel.