Názory na události, které předcházely výbuchu, jsou mezi veřejností různé. Řada lidí tvrdí, že Blažek, který byl trestně stíhán kvůli pomluvám a vandalismu, měl být již dříve od společnosti izolován. Někteří ho zase naopak označují za oběť systému - do redakcí médií dokonce neznámý autor dokonce rozesílá e-mail, v němž tvrdí, že byl Blažek k šílenému činu dohnán okolnostmi a tím, že úřady a policie se nezabývaly jeho podněty.

Informaci o tom, že inspekce se zajímá o předešlé aktivity policie, potvrdil Právu dozorový státní zástupce Michal Król. „Je pravda, že nám přišel jeden podnět, kterým se nyní v souladu se zákonem zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů. Nejde ovšem o klasické prověřování. To by bylo zahájeno až v případě, že by se zjistilo, že zde skutečně existuje podezření, že by se některý policista dopustil trestného činu,“ řekl státní zástupce.

Video

Na tu tragédii nezapomeneme, shodli se ocenění záchranáři z Frenštátu. Zdroj: Aleš Honus, Právo

Inspekce už dokonce oslovila radnici ve Frenštátě, která právě z toho důvodu už nechce minulé patálie s Blažkem komentovat.

„Okolnosti a události předcházející výbuchu v rozmezí 10 let šetří na základě pokynů státního zástupce Generální inspekce bezpečnostních sborů, které město Frenštát pod Radhoštěm poskytuje potřebnou součinnost. Do doby uzavření šetření nebudou poskytována oficiální vyjádření k příčinám a případným souvislostem výbuchu,“ uvedla starostka města Zdeňka Leščišinová (Naše Beskydy).